Do czego mogłaby się przydać metoda Self-Reg nianiom i opiekunom dzieci (czyli Babciom, Dziadkom, Ciociom, Wujkom itp.)?

Po pierwsze, by jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo dziecka – ponieważ im więcej stresu dziecko przeżywa, tym więcej zachowań zagrażających bezpieczeństwu.

Po drugie – żeby lepiej zadbać o relację z dzieckiem i zrozumieć jego emocje, co przełoży się na dobre samopoczucie dziecka i niani/opiekuna, a także rodziców. Zbudowanie dobrej relacji z dzieckiem jest podstawą, niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicem czy nianią. Dzięki niej i poczuciu bezpieczeństwa, jakiego może w relacji doświadczyć dziecko oraz dzięki obniżeniu poziomu stresu zmniejsza się natężenie niewłaściwych zachowań i wybuchów emocji (lub całkowicie znikają), a także poprawia się współpraca. Jako niania i opiekun również możemy przyczynić się do prawidłowego rozwoju dziecka, a także zadbać o własne samopoczucie w łagodny i spokojny sposób.

Świat zmienia się bardzo szybko i dzieci doświadczają często o wiele większego stresu niż my w dzieciństwie. A to, czego nauczyliśmy się na temat (samo)kontroli i (samo)dyscypliny nie zawsze się sprawdza przy dużym stresie. Lepiej postawić na samoregulację.

 

Wkrótce także kursy online i inne warsztaty stacjonarne w Warszawie i Gdańsku we współpracy z Niania VIP, podczas których dowiesz się między innymi:

 

1. Jak zachować spokój w obliczu płaczu/histerii/jęczenia/”nieposłuszeństwa dziecka.
2. Jak być spokojnym i asertywnym wobec rodziców dziecka.
3. Jak wspierać dziecko, rozumieć przyczyny jego trudnych emocji itd.
niania-vip-logo_cmykSelf-Reg

Jeśli jesteś zainteresowana/y kursem lub warsztatami i nie chcesz, żeby ominęły Cię informacje na ten temat, zapisz się na nasz newsletter. Zapis na newsletter uprawni Cię do zniżki 25%, jeśli zdecydujesz się na zakup kursu lub rejestrację na warsztaty.