Po co?

Czasem trudno nam poradzić sobie z emocjami dziecka i własnymi – kiedy dziecko krzyczy, my też mamy ochotę krzyczeć, kiedy strzela focha, my też mamy ochotę odburknąć. Pomimo, że wiemy, jak ważna jest relacja, pomimo, że kochamy dziecko, czasem w roli rodzica mamy po prostu dość.
Urlop od macierzyństwa/tacierzyństwa? Raczej niemożliwe. To może Self-Reg?
Aby każdy dzień rodzicielstwa był po prostu fajnym dniem, podczas którego cieszycie się wzajemną relacją, radzicie sobie z codziennymi wyzwaniami bez większych emocji i jest Wam po prostu dobrze.
Ty i Twoje dziecko jesteście jak naczynia połączone – Twój stres udziela się dziecku, a stres dziecka (najczęściej wyrażany przez nie w postaci niepożądanych zachowań, zmiennych nastrojów i gigantycznych wybuchów emocji) udziela się Tobie.

Co zyskasz dzięki kursowi?

 1. nauczysz się rozpoznawać własne stresory i stresory dziecka oraz je redukować
 2. zyskasz większą samoświadomość i nauczysz się rozpoznawać sygnały nadmiernego stresu zanim dojdzie do przeciążenia
 3. nauczysz się strategii natychmiastowego odzyskiwania spokoju i spokojnego reagowania na dziecko
 4. odnajdziesz sposoby na uspokojenie dziecka i wpływanie na jego ogólny poziom stresu
 5. nauczysz się regeneracji energii, która pomoże uchronić Cię przed stresem
 6. dowiesz się, jak kształtować odporność psychiczną
 7. nauczysz się wpływać na dziecko w łagodny sposób, bez nagród i kar, ale z długotrwałym skutkiem
 8. dowiesz się, jak nauczyć je samoregulacji, tak by coraz lepiej panowało nad swoim zachowaniem i emocjami bez konieczności samodyscypliny, lepiej się uczyło i było zdrowym emocjonalnie, szczęśliwym człowiekiem

Twórczynie kursu

Twórzcynie kursu to dwie psycholożki i mamy, więc dostaniesz nie tylko wiedzę i narzędzia, ale także nasze doświadczenie. Jako doświadczeni rodzice nie będziemy Ci opowiadać wyłącznie o teorii i o tym jak powinno być. To będzie kurs oparty na prawdziwym życiu. Wiemy, że life is life, że czasem nie jest łatwo, że wiele rzeczy sprawdza się w teorii, a jak już przyjdzie co do czego, to jest ogólne pole bitwy. Że każda mama, każdy tata, każde dziecko i każda sytuacja są inne. Dlatego zamiast porad i gotowych “sztuczek” damy Ci raczej narzędzia i wiedzę. No, ok, trochę porad pewnie będzie. Ale na zasadzie “jeśli… to spróbuj…”.

Natalia Fedan

Natalia Fedan – psycholożka, pierwsza w Polsce certyfikowana trenerka metody Self-Reg, oficjalna partnerka ośrodka twórcy podejścia – the Mehrit Centre (na zdjęciu z twórcą metody, Stuartem Shankerem oraz jego promotorką, Susan Hopkins). Obecnie na kursie Facilitator, poszerzającym wiedzę nt. Self-Reg, z oficjalnym pozwoleniem the Mehrit Centre na prowadzenie szkoleń, warsztatów i kursów w nurcie Self-Reg. Mama trójki dzieci (w tym dwójki nastolatków i dwulatka); właścicielka firmy MindCare; zamierzała zostać psychoterapeutką dorosłych pracującą w nurcie CBT, ale plany pokrzyżowała jej… metoda Self-Reg, bo pokochała ją całym sercem i już zabrakło przestrzeni na coś więcej. Twórczyni społeczności online wokół Self-Reg (m.in. grupa Self-Reg dla rodziców).

Agnieszka Sochar

psycholożka, terapeutka TSR (terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, pasjonatka uważności, trenerka, mama dwójki dzieci, autorka książek “Życie jest teraz” oraz “Otwarte serca” . Prowadzi terapię par oraz osób indywidualnych, także online oraz warsztaty i randki terapeutyczne.

Dlaczego ten kurs jest wyjątkowy?

 • bazuje na wyjątkowej metodzie Self-Reg, opartej na zrozumieniu, jak działa układ nerwowy, ale także pełnej łagodności i budowaniu bliskości z dzieckiem
 • zajmuje się zarówno stresem Rodzica, jak i daje narzędzia do radzenia sobie ze stresem dziecka, a co za tym idzie, możliwość wpływania na zachowania, nastroje i emocje dziecka w łagodny, pełen współczucia i akceptacji sposób
 • oprócz wiedzy zawartej w filmikach otrzymasz od nas także pliki audio z taką samą zawartością – co umożliwi Ci zapoznawanie się z treścią kursu także w trakcie dnia, bez konieczności siedzenia przed komputerem
 • dzięki ćwiczeniom i pytaniom przesyłanym codziennie za pomocą SMS-ów cały pomaga wdrożyć metodę w życie i cały czas być w procesie zmiany na lepsze

Dla kogo?

Kurs przeznaczony jest zarówno dla Mam, jak i Tatów (chociaż na babskiej psychice znamy się lepiej z racji naszej płci i będziemy pewnie mówić bardziej do Mam). Można je oglądać w parze – w sumie wszyscy w Rodzinie jesteście jak naczynia połączone, więc przyda się redukcja stresu i regeneracja wszystkim.

UWAGA!!! Jeśli nie jesteś gotowy/a na intensywną pracę nad sobą, autorefleksję i zmiany – nie zapisuj się na ten kurs!

Co od nas otrzymasz?

 1. dostęp do tajnej grupy wsparcia na Facebooku wraz z 6 live’ami trwającymi około godziny do półtorej dotyczącymi każdego z obszarów stresu i podsumowaniem, z możliwością zadawania pytań prowadzącym. Wszystkie live’y są nagrywane i dostępne do obejrzenia przez cały okres trwania kursu.
 2. od poniedziałku do piątku przez 5 tygodni – codzienne SMSy z zadaniami i pytaniami (te same pytania są także umieszczane w grupie FB z dłuższym opisem – można tam dyskutować, pytać)
 3. materiały video i audio (z tą samą treścią, możesz wybrać formę dogodną dla siebie) dotyczące Self-Reg i poszczególnych obszarów
 4. pliki PDF z podsumowaniem kursu i z zadaniami/pytaniami do refleksji pomagające w samoobserwacji oraz z dodatkowymi tekstami rozszerzającymi niektóre z tematów
 5. a w tym wszystkim – wiedzę, inspirację, umiejętności, refleksję, dodatkowe pytania, wsparcie

Pamiętaj – najważniejsze w kursie są zadania SMSowe i dyskusje w grupie na FB na ich temat. Z materiałami video/audio i live’ami możesz się zapoznawać w swoim tempie (są nagrania z live’ów). Jeśli opóźnisz się z którymś z obszarów, rób to, co na bieżąco, a w którymś z tygodni zwalniających tempo nadrobisz. UWAGA!!!! Kurs jest intensywny i upakowany wiedzą, więc jeśli nie jesteś gotowy/a na trochę pracy wewnętrznej zmieniającej życie i refleksję, nie kupuj kursu.

Harmonogram kursu

 • 19.10 – start kursu, otrzymujesz dostęp do materiałów; godz. 21.15 – LIVE rozpoczynający kurs
 • 20.10 – 21.10 – czas na zapoznanie się z materiałami video/audio dot. samoregulacji w ujęciu Self-Reg oraz obszaru biologicznego (możesz je także obejrzeć w ciągu dwóch nadchodzących tygodni)
 • 22.10 – 26.10 OBSZAR BIOLOGICZNY z codziennymi zadaniami i pytaniami dot. poszczególnych kroków Self-Reg
 • 26.10 godz. 21.15 – LIVE nt obszaru biologicznego (możliwość zadania pytań prze live’em lub w trakcie jego trwania)
 • 29.10 – 2.11 – OBSZAR BIOLOGICZNY – utrwalenie, samoobserwacja (zwalniamy tempo i podsumowujemy, wdrażamy w życie)
 • 3-4.11. – czas na zapoznanie się z materiałami video/audio nt. obszaru emocji
 • 5.11 – 9.11 – OBSZAR EMOCJI z codziennymi zadaniami
 • 9.11 godz. 21.15 – LIVE nt obszaru emocji (możliwość zadania pytań prze live’em lub w trakcie jego trwania)
 • 10.11 – 11.11 – czas na zapoznanie się z materiałami video/audio nt. obszaru poznawczego
 • 12.11 – 16.11 – OBSZAR POZNAWCZY  z codziennymi zadaniami
 • 16.11 godz. 21.15 – LIVE nt obszaru poznawczego (możliwość zadania pytań prze live’em lub w trakcie jego trwania)
 • 19.11 – 23.11 – OBSZAR EMOCJI I POZNAWCZY – utrwalenie, samoobserwacja (zwalniamy tempo, podsumowujemy, wdrażamy w życie)
 • 24.11 – 25.11 – czas na zapoznanie się z materiałami video/audio nt. obszaru społecznego
 • 26.11 – 30.11 – OBSZAR SPOŁECZNY z codziennymi zadaniami
 • 30.11 godz. 21.15 – LIVE nt obszaru społecznego (możliwość zadania pytań prze live’em lub w trakcie jego trwania)
 • 1.12 – 2.12 – czas na zapoznanie się z materiałami nt. obszaru prospołecznego
 • 3.12 – 7.12 – OBSZAR PROSPOŁECZNY z codziennymi zadaniami
 • 7.12 godz. 21.15 – LIVE nt prospołecznego (możliwość zadania pytań prze live’em lub w trakcie jego trwania)
 • 10.12 – 12.12 – OBSZAR SPOŁECZNY I PROSPOŁECZNY – PODSUMOWANIE
 • 13.12 – 14.12 – PODSUMOWANIE KURSU
 • 14.12 – LIVE podsumowujący